Založ si blog

Slniečkári, vítači a aktivisti všeho druhu. .. ..

Všetci títo ronia krokodílie slzy nad osudom demokracie v Čechách…..V slobodných, priamych a
demokratických voľbách bola zvolená hlava štátu suverénnej Českej republiky a napriek tomu už
niekoľko dní počúvame a čítame z médií typu MF Dnes, Lidové noviny a SME katastrofické scenáre a lamentovanie. Samozvanci z tretieho sektora naprieč Československom sa pohoršujú ako je to možné, že si ľudia zvolili M. Zemana napriek ich vytrvalej predvolebnej antikampani. Títo ľudia z lepšej spoločnosti a s lepšími názormi a hodnotami ako zbytok občanov sa totiž nepoučil z toho, že antikampaň nefunguje. Nefungovala v amerických voľbách, nefungovala v r.2013 v prospech Schwarzenberga a zlyhala aj teraz. Ako je to možné ? Veď média sú 7. veľmoc….

Predstavte si, že volič číta v novinách mesiac pred voľbami 100 negatívnych článkov o Milošovi
Zemanovi a 50 pochvalných článkoch o jeho protikandidátovi.Ľuďom to začne vŕtať v hlave a začnú si pomaly ale isto uvedomovať, že sa ich snaží niekto zmanipulovať. Ak sa k tomu pridajú neúplatní predstavitelia kultúrnej fronty, výsledok je nezvrátiteľný aj keď tesný.Demokracia je vláda väčšiny a nie vláda najvzdelanejších, najmravnejších či nebodaj najbohatších. Možno si všetci títo Šimečkovia a Gálovia v pletených svetroch myslia, že vo voľbách si zaslúžia viac hlasov ako obyčajná lúza.
Ani potom, čo Miloš Zeman zloží sľub vo Vladislavskom sále na Pražskom hrade neprestane platiť Ústava a ňou garantované základné práva a slobody.Nikoho nevyhodia z práce alebo zo školy pre jeho politické presvedčenie, náboženské vierovyznanie či sexuálnu orientáciu.Nikto nevyhlási stanné právo a nezakáže občanom slobodne sa zhromažďovať, nikto ich nebude zatýkať.

Slovenská a Česká republika si užívajú už 28 rokov slobodu a demokraciu k čomu patria aj slobodné voľby.Vďaka nim zažívame volebné vzrušenie a neistotu do poslednej chvíle.Nemusíme súhlasiť s názormi a presvedčeniami protikandidáta ale je vecou slušnosti, ktorou sa tak všetci v nadpise článku oháňajú aby sme nedehonestovali a nezosmiešňovali prezidentský úrad a jeho predstaviteľa.
Na záver mi dovoľte citovať nášho Prvého Československého prezidenta: ,, Ak nedokážeme milovať nepriateľa, buďme k nemu aspoň spravodlivý.“
S pozdravom Martin W.

Kedy nastane zvrat ?

08.08.2017

Som presvedčený, že študovaním histórie sa môžme dopracovať k pozoruhodným poznatkom použiteľným aj v dnešnej dobe. Nedávno ma zaujal článok o krachu kráľa železníc Henryho Strousberga viac »

Zynga a jej nevyhnutný krach

16.01.2017

Asi všetci si spomíname na šialenstvo aké vyvolal FarmVille a neskôr pokrová hra Texas Hold ‘Em od Zyngy.Tieto hry hral asi každý tretí človek prihlásený na Facebooku, čo v reči čísel viac »

Pravdepodobne. .. .. probably. .. .

13.06.2016

Značka Carlsberg je už roky synonymom stabilnej firmy a kvalitného piva pre milióny spotrebiteľov na celom svete. Globalizácia spolu so silným marketingom urobila z tejto firmy silného hráča viac »

lanovka, Opalisko

Na lyžovačke v Rakúsku zomrel 69-ročný Slovák

18.02.2018 19:35

Slovenského lyžiara v bezvedomí našli v nedeľu na lyžiarskom svahu na vrchu Stuhleck v rakúskej spolkovej krajine Štajersko.

Volkswagen Touareg

Nemecká polícia považuje zákazy vjazdu dízlov za nevymáhateľné

18.02.2018 18:50

V Nemecku sa diskutuje o možnosti zaviesť zákaz vjazdu starších dízlových vozidiel do miest. Predstavitelia policajných odborov to považujú za nevymáhateľné.

hamáček

Českí sociálni demokrati majú nového predsedu, delegáti zvolili Jana Hamáčka

18.02.2018 18:36

Delegáti mimoriadneho 40. zjazdu Českej strany sociálnodemokratickej zvolili za jej nového šéfa podpredsedu Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Jana Hamáčka.

fico

Fico chystá zmeny, chce iný spôsob riadenia Smeru, skončiť majú viacerí krajskí predsedovia

18.02.2018 17:51

Slovenský premiér a šéf Smeru Robert Fico vystúpil v Hradci Králové na mimoriadnom 40. zjazde Českej strany sociálnodemokratickej.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 7247x
Priemerná čítanosť článkov: 1208x

Autor blogu

Kategórie