Založ si blog

Hystéria skončila. .. .. .ukľudnime sa! !

Včera sa nám po 17 dňoch skončila olympiáda v Kórei ale určité dozvuky pokračujú na soc.sieťach a na diskusiách. Zistili sme, že Slovensko má nielen 5 mil.certifikovaných hokejových trenérov a politológov ale aj fachmanov na biatlon.Už teraz je počuť bedákanie, čo bude o 4 roky, kto
donesie zlaté kovy a ak vôbec. Tu mi nedá to trochu odľahčiť a nech mi slabšie povahy prepáčia trochu nadsázky.

Na čo sú nám ďalšie medaily ? Na tomto chceme budovať našu národnú hrdosť ?To fakt by niektorých blažila myšlienka keby sme v medailovom hodnotení skončili pred astmatikmi zo severských krajín?
Kde by ste sa s tým pochválili ?

Predstavte si situáciu, že si idete odýchnuť na mesiac do Thajska. Ste v hoteli a dáte sa do reči s miestnymi pri pohári vína a začnete im vykladať, že
slovenská biatlonistka vyhrala 3 zlaté na olympiáde, ako ste na ňu hrdí a podobný balast.On vám bude zaiste zdvorilo prikyvovať ale nebude mať ani šajnu o tom, čo je biatlon. Možno vám na oplátku spomenie thajskú víťazku v boxe z Pekingu Prapawadee Jaroenrattanatarakoon a vyrozpráva Vám príbeh o tom ako slávne vyhrala napriek tomu, že pred súťažou si zlomila palec na nohe.
O mene nebudete mať ani šajnu a možno budete mať pocit, že si z Vás uťahuje.

Je to bizarné, celá ta hra na olympiádu a národnú hrdosť len kvôli medaile.
Predstavte si, že Maďarsko má najviac zlatých medailí z letných olympiád v prepočte na počet obyvateľov, celkovo 177. Hrdinom pre celú krajinu je Aladár Gerevich so siedmimi zlatými,ktoré získal v olympijskej disciplíne šerm. Alebo Danuta Kozák s piatimi zlatými, ktorá je rýchlostná kanoistka.Ich mená však nikomu mimo Maďarska nehovoria absolútne nič.Možno tak v krajinách kde je maďarská menšina ,ale to je všetko. Skúste sa však spýtať v Amerike alebo v Anglicku.
Keď som už spomenul Ameriku, viete kto je Tom Brady a čím sa preslávil ? Zaiste, niektorí ho budú poznať ale keby ste spravili anketu a spýtali sa 150 ľudí v hociakom meste na SVK, tak
Vám garantujem že úspešnosť bude pod 10 percent.

A tak to je so všetkým.V Prahe som sa bavil s Novozélanďankou, ktorá nevedela kto je Jaromir Jágr a nechytala sa ani pri mene Sidney Crosby.Ja som zas nevedel ani jedno meno rugbyového hráča. Takto môžem pokračovať donekonečna.

Vrcholový šport a všetok mediálny cirkus okolo je len šum.Nič viac. Podstatné je, či sa každé ráno tešíte do práce na kolegov, či robíte niečo čo Vám dáva zmysel a ste za to aj patrične ohodnotený.Dôležitejšie ako zlato z olympiády je, či ste obklopený ľuďmi ktorých máte radi a s ktorými je každá starosť polovičná a radosť dvojnásobná,ako povedal klasik, na ktorého meno si neviem spomenúť.

S pozdravom Martin W.

Slniečkári, vítači a aktivisti všeho druhu. .. ..

01.02.2018

Všetci títo ronia krokodílie slzy nad osudom demokracie v Čechách.....V slobodných, priamych a demokratických voľbách bola zvolená hlava štátu suverénnej Českej republiky a napriek tomu už viac »

Kedy nastane zvrat ?

08.08.2017

Som presvedčený, že študovaním histórie sa môžme dopracovať k pozoruhodným poznatkom použiteľným aj v dnešnej dobe. Nedávno ma zaujal článok o krachu kráľa železníc Henryho Strousberga viac »

Zynga a jej nevyhnutný krach

16.01.2017

Asi všetci si spomíname na šialenstvo aké vyvolal FarmVille a neskôr pokrová hra Texas Hold ‘Em od Zyngy.Tieto hry hral asi každý tretí človek prihlásený na Facebooku, čo v reči čísel viac »

Enrique Peňa Nieto

EÚ bude mať obchodnú dohodu s Mexikom, Merkelová a Peňa Nieto to privítali

23.04.2018 00:00

Nemecká kancelárka Angela Merkelová a mexický prezident Enrique Peňa Nieto v nedeľu privítali novú obchodnú dohodu medzi Európskou úniou a Mexikom, ktorú vyjednávači dohodli v sobotu.

Pakistan, protest

Nikaragua zrušila reformu penzií, pri krvavých protestoch zastrelili novinára

22.04.2018 21:58, aktualizované: 23.04.2018 00:09

Nikaragua zrušila spornú reformu penzií, pre ktorú v krajine vypukli násilné protesty. Medzi obeťami protivládnych protestov je aj miestny novinár.

Rastislavice, pavol klinka, pole, kombajn

Najprv pôdu prenajmú, potom ju chcú späť z noci na ráno

22.04.2018 20:00

Napätie medzi malými a veľkými farmármi na východnom Slovensku nepoľavuje.

Salzburg, Rakúsko

Ľudovci sú jasným víťazom volieb v Salzbursku, zelení utrpeli debakel

22.04.2018 19:54

ÖVP získala 37,8 percenta hlasov, čo je o 8,7 percenta viac ako v roku 2013. V 36-člennom krajinskom parlamente bude mať 15 kresiel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 8682x
Priemerná čítanosť článkov: 1240x

Autor blogu

Kategórie